Praktické informace pro zájemce

Do lesního klubu přijímáme děti od tří let, které jsou samostatné v základní sebeobsluze a které zvládnou pobyt venku a výlety do nejbližšího okolí zázemí školky a samozřejmě také odloučení od nejbližších.

Minimální možná docházka je tři dny v týdnu. 

Děti v lesním klubu tráví větší část dne venku, je tedy nutné přizpůsobit jejich oblečení. Nejlépe využít přírodních (vlněných) funkčních materiálů na spodní vrstvy, svrchní oblečení pak například ze softshelu, či jiného nepromokavého materiálu.  Oblečení vrstvíme v tenčích vrstvách tak, aby případně mohl průvodce pomoci dítěti přizpůsobit oblečení aktuální situaci. 

Stravu pro děti v rámci lesního klubu zajišťují rodiče (svačiny a oběd). Doporučujeme jídlo dětem připravovat především z domácích surovin, bez obsahu "éček" a cukru. Pití pro děti doporučujeme také přizpůsobit ročnímu období. 

 

Pro výlety do přírody vybavte děti batůžkem uzavíratelným stahováním (ne zipem), který má sponu na hrudi, pro pohodlné nošení. Děti od pěti let mohou také nosit vlastní kapesní nůž s kulatou špičkou, který mohou používat pouze za souhlasu a dohledu průvodce.

V jurtě mají děti plátěnou tašku, ve které mají základní oblečení na převlečení a pláštěnku.

Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku, napište nám na skolavlese@gmail.com, rádi vám vaše dotazy zodpovíme.